Sedem najčastejších mýtov o farbení hennou

Prírodné farby na vlasy sú skvelá vec a farbenie hennou má pre vlasy nesporne veľa výhod. Okolo henny ale existuje niekoľko mýtov, ktoré škodia jej povesti a niektoré ženy odrádzajú od je používania. Poďme sa dnes tým najčastejším pozrieť „na zúbok“ a porovnať ich s mojou skúsenosťou a skúsenosťou našich spokojných zákazníčok.

Mýtus # 1 - henna sa rýchlo vymýva

Farbenie hennou funguje na princípe toho, že prírodné farebné pigmenty obalia vlas a farbenie je trvalé. Ako dobre farba chytí samozrejme závisí od viacerých faktorov. Okrem kvality farby, je to aj kvalita vlasu, miera poškodenia, ako často sa vlasy farbili chemickými farbami ale aj množstvo stylingových prípravkov, ktorými sú vlasy ošetrované. Moja skúsenosť je, že farba drží oveľa dlhšie ako chemická.

Mýtus # 2 – farbu treba nechať na hlave stráááášne dlho

Tu treba povedať, že veľmi záleží na kvalite farby. Keď som s hennou začínala a skúšala rôzne značky, tak som našla také, ktoré bolo treba mať na vlasoch 4-6 hodín, prípadne aj celú noc. Potom som ale objavila značku Voono a nikdy som ju nemala na vlasoch dlhšie ako 1 hodinu. A vlasy majú prekrásnu farbu.

Mýtus # 3 – henna neprekryje šedivé vlasy

Som živý chodiaci dôkaz, že to nie je pravda. Vlasy mi začali šedivieť už na vysokej škole a to bol vlastne dôvod, prečo som s farbením začala. Je pravda, že pokiaľ použijem jednu farbu na celú dĺžku vlasov, tak to na šedivé korienky chytí trošku svetlejšie. Je na to ale jednoduchý recept. V prvom kroku šedivé korienky nafarbiť odtieňom Coper. Na šedivé vlasy to chytí úplne do oranžova. A v druhom kroku naniesť žiadaný odtieň na celú dĺžku vlasov. Pri tomto farbení som zvlášť ocenila, že mýtus # 2 je naozaj mýtus J.

Mýtus # 4 – hennou sa nemôžu farbiť vlasy, ktoré už boli farbené chemickou farbou

Vlasy som si začala farbiť, keď som netušila, čo to henna je. A keď som sa rozhodla prejsť na hennu bolo to úplne v pohode. Jediné na čo si treba dať pozor je odstup od chemického farbenia cca 4 – 6 týždňov. V opačnom prípade nemusí henna dobre chytiť na vlasy.

Mýtus # 5 – henna môže nafarbiť vlasy na zeleno

Farbím si vlasy hennou už niekoľko rokov a nikdy som ich zelené nemala. Aby som sa tomu vyhla stačí dodržať vyššie spomínaný odstup medzi chemickým a prírodným farbením a zalievať hennu vodou danej teploty podľa návodu. Ak by sa henna miešala so studenou vodou, môže sa stať, že sa neuvoľnia farebné účinky henny a na vlasoch ostane zelenkavá farba akú má henna v práškovej podobe.

Mýtus # 6 – henna vlasy vysušuje

Práve naopak. Henna je farba, ktorá sa stará o vlasy a okrem farbenia ich aj vyživí a vlasy majú oveľa lepšiu kvalitu ako predtým. Záleží samozrejme aj na kvalite henny, preto ja zo srdca odporúčam značku Voono. Ak ste majiteľkou veľmi suchých vlasov, môžete do farbiacej zmesi pridať lyžičku kvalitného oleja (olivový, argánový, avokádový a pod.).

Mýtus # 7 – po farbení sa vlasy nemôžu umyť šampónom

Je pravda, že vo väčšine návodov rôznych značiek henny nájdete odporúčanie, že keď si zmyjete farbu z vlasov, nemáte minimálne 48 hodín vlasy umývať šampónom ani používať kondicionér, lebo by mohla farba slabo chytiť. Tu sa môžem znovu len odvolať na kvalitu henny. Výrobca farieb značky Voono deklaruje, že použitie šampónu alebo kondicionéru nemá na kvalitu farby žiadny vplyv. A ja to z vlastnej skúsenosti môžem len potvrdiť.

Ak ste teda ešte s farbením hennou trošku váhali, verím, že vám tieto informácie pomohli zbaviť sa neistoty a strachu. U nás nájdete veľa krásnych odtieňov prírodnej farby Voono, vďaka ktorým budú vaše vlasy krásne, žiarivé a zdravé.

Pripravila Danka Fajerová

info@bioparfemka.sk